O nas

Historia firmy

Anna Pietraszkiewicz i Steven Jones założyli Distinction Language Centre w czerwcu 1999 roku w Gdańsku Osowie. Oboje są wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi lektorami języka angielskiego. Od 20 lat prowadzą zajęcia na terenie Trójmiasta, są również egzaminatorami Cambridge. Ich kwalifikacje potwierdzają prestiżowe dyplomy Cambridge DTEFLA (Diploma in the Teaching of English as a Foreign Language to Adults).

Firma posiada dwa oddziały – w Gdańsku Osowie i w Gdyni Dąbrowie. Prowadzimy również kursy specjalistyczne, m. in. prawnicze, biznesowe, medyczne oraz techniczne. Szkoła Distinction Language Centre zaczynała swą działalność jako profesjonalna szkoła języka angielskiego, a dziś w jej ofercie znajduje się aż 14 języków obcych. Z nami mogą Państwo nauczyć się angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, niemieckiego, francuskiego, norweskiego, duńskiego, szwedzkiego, chińskiego, japońskiego, rosyjskiego, arabskiego, portugalskiego oraz – w przypadku obcokrajowców – polskiego.

Kształcąc każdego roku setki studentów stale dążymy do samodoskonalenia jako placówka szkoleniowa. Podsumowując nasze osiągnięcia należy zaznaczyć, że Distinction Language Centre wyróżniła się na tle pozostałych szkół językowych otrzymując status Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego TOLES (Legal English).

FAQ

Przede wszystkim Distinction ma prawdziwie obcojęzyczny klimat. Szkoła jest współzarządzana przez Brytyjczyków i zatrudnia native speakerów, dzięki czemu nauka języka i poznawanie kultury obcojęzycznej jest ciekawsze i odbywa się w bardziej autentycznej atmosferze.
• Osoby prowadzące szkołę są jednocześnie wysoce wykwalifikowanymi nauczycielami, co pomaga im zrozumieć potrzeby kadry nauczycielskiej, a także studentów. Distinction to jedna z niewielu szkół w Trójmieście, która organizuje własny program szkoleniowy dla nauczycieli, aby zapewnić swoim klientom najwyższy poziom nauczania.
• Uczymy 14 języków: angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, niemieckiego, chińskiego, norweskiego, szwedzkiego, duńskiego, francuskiego, rosyjskiego, japońskiego oraz polskiego dla obcokrajowców, arabskiego i portugalskiego.
• Czytając informacje o nauczycielach, przekonacie się Państwo, że Distinction posiada wspaniale wykwalifikowaną kadrę, wśród której jest ośmiu egzaminatorów Cambridge.
• Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w Polsce, które działają z dala od centrów miast oferując jednocześnie wysokiej jakości poziom nauczania. Nie musicie już Państwo dojeżdżać do centrum, aby znaleźć dobrą szkołę językową.
• Distinction jest jedynym Autoryzowanym Centrum TOLES (Legal English) w Gdańsku
• Distinction jest jedyną szkoła w Trójmieście oferującą zarówno szkolenia językowe, jak również szkolenia ‘Business Skills in English’
Nie oferujemy roku nauki za 99 groszy, ponieważ dbamy o jakość naszych usług. Zatrudniamy najlepszych lektorów zarówno polskich jak i zagranicznych – to kosztuje. Prowadzone przez nas lekcje dla dzieci trwają 60 min i odbywają się  dwa razy w tygodniu. Nasze lekcje dla młodzieży i dorosłych trwają 90 min i również odbywają się dwa razy w tygodniu. U nas słuchacze nauczą się więcej niż w innych szkołach. Nasze kursy egzaminacyjne (FCE, CAE, CPE) są prowadzone przez egzaminatorów Cambridge i native speakerów.
Mercedes kosztuje więcej niż maluch!
Ponieważ jest to przestarzała i bardzo monotonna metoda, której efektywność ma poważne ograniczenia.
Uczymy nowoczesną metodą zwaną ActiveSpeak. Koncentrujemy się na języku praktycznym, a w szczególności na rozwijaniu umiejętności mówienia. Bardzo starannie dobieramy podręczniki, a każdą lekcję uzupełniamy różnorodnymi materiałami dodatkowymi tak, aby mieć pewność, że nasze zajęcia są ciekawe i uwzględniają indywidualne potrzeby studentów. Ponadto zachęcamy naszych uczniów do systematycznej pracy w domu, a ich postępy regularnie sprawdzamy.
• Dobrego kursu językowego
• Dobrego powodu, dla którego chcesz się uczyć
• Motywacji i zdefiniowanych rezultatów, jakie chcesz osiągnąć
• Czasu
• Wytrwałości
Większość naszych nauczycieli to absolwenci zarówno Kolegium jak i Anglistyki. Nauczyciele po Kolegium mają za sobą trzy lata wszechstronnej praktyki w nauczaniu oraz szeroką znajomość nowoczesnej metodologii, a studia kończą ze znajomością języka na poziomie Proficiency.
Native speakerzy mają wykształcenie wyższe oraz dyplom CELTA i/lub DELTA. Polscy nauczyciele są absolwentami Anglistyki na Uniwersytecie Gdańskim, Toruńskim, Poznańskim oraz Katedry Języków Specjalistycznych Uniwersytetu Warszawskiego lub Kolegium Języków Obcych (Uniwersytet Gdański).
Nie, wielkość grupy to zazwyczaj 5 osób.
Organizujemy ponadto kursy indywidualne.
Tak, stosujemy następujący podział wiekowy:
Kid Speak – 5 – 9 lat
TeenSpeak – 10 -12 lat
ActiveSpeak
A – 16 lat i więcej
Oto podział na poziomy nauczania:
• Beginner (przed poziomem A1 według Rady Europejskiej)
• Elementary (poziom A1 według Rady Europejskiej)
• Pre-Intermediate (poziom A2 według Rady Europejskiej)
• Intermediate (poziom B1 według Rady Europejskiej)
• High Intermediate (poziom pomiędzy B1 a B2 według Rady Europejskiej)
• Upper-Intermediate (poziom B2 według Rady Europejskiej) – poziom FCE
• Advanced (poziom C1 według Rady Europejskiej) – poziom CAE
• Proficiency (poziom C2 według Rady Europejskiej) – poziom CPE
Test kwalifikacyjny to krótka rozmowa, po której następuje część pisemna. Całość trwa od 20 do 60 minut, w zależności od poziomu.
Wystarczy porozmawiać z nauczycielem prowadzącym, a zostaną Państwo przeniesieni do odpowiedniej grupy.

10 powodów, dla których warto uczyć się w Distinction Language Centre:

Profesjonalizm

Jak mówią nasi uczniowie, kurs w DLC to gwarancja profesjonalizmu i edukacji na wysokim poziomie. 76% wszystkich uczestników kursów to stali klienci. Dlaczego są oni tak usatysfakcjonowani? Bo widzą wyniki. W jaki sposób? Ponieważ zatrudniamy fachowych nauczycieli języka – zarówno native speakerów jak i Polaków, znających język, którego uczą, równie dobrze jak ojczysty. Ponieważ jesteśmy jedyną szkołą językową w Trójmieście, która regularnie szkoli nauczycieli, aby upewnić się, że nasza oferta jest najnowocześniejsza. Ponieważ nam zależy.

Pełen pakiet

DLC zapewnia swoim klientom pełen pakiet usług językowych. Od 5-latków aż do dorosłych na poziomie proficiency, wielu klientów zostaje z nami przez cały okres uczenia się języka. Przychodzą do nas jako początkujący, a odchodzą posługując się językiem płynnie i na wysokim poziomie. Dzieci i młodzież wygrywają konkursy w języku angielskim. Wiele z nich następnie jest w stanie dostać się na prestiżowe zagraniczne uniwersytety. Wraz z płynnością i pewnością w porozumiewaniu się w obcym języku, wielu klientów widzi przed sobą otwartą drogę do satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy.

Kursy specjalistyczne

DLC oferuje szeroki wybór wyspecjalizowanych kursów: egzaminy, angielski prawniczy, medyczny, finansowy i biznesowy oraz kursy przygotowujące do egzaminów gimnazjalnych i matury. Wykraczamy również poza nauczanie języka – dzięki naszemu zespołowi native speakerów, nasze biuro tłumaczeń należy do jednych z niewielu w Polsce, które jest w stanie zagwarantować absolutną prawidłowość i wierność przekładu. Oferujemy również intensywne kursy wakacyjne, kursy firmowe i trening umiejętności biznesowych po angielsku (Business Skills in English), który ma na celu wytrenowanie określonych umiejętności, takich jak techniki negocjacyjne w kontekście języka obcego.

Doskonała kadra

Nauczyciele języka w DLC przechodzą rygorystyczny proces selekcji i rekrutacji. Zwracamy uwagę nie tylko na kwalifikacje i doświadczenie, ale również na zdolność motywowania i prowadzenia grup kursantów. Nasi nauczyciele często posiadają dodatkowe umiejętności, jak np. kwalifikacje w dziedzinie biznesu lub prawa, albo pracy z dziećmi. Nauczyciele pochodzenia polskiego muszą również spełnić surowe kryteria dotyczące umiejętności językowych. By mogli pracować w DLC, ich znajomość gramatyki jak i wymowa muszą być zbliżone do poziomu native speakera. Jesteśmy jedyną szkołą w Trójmieście, która prowadzi własne kursy szkoleniowe i mentorskie dla swoich pracowników. DLC wyznaje filozofię ciągłej nauki i doskonalenia posiadanych umiejętności.

Skuteczne metody

Wszystkie zajęcia w DLC są prowadzone w języku docelowym, aby jak najskuteczniej przekazywać wiedzę i rozwijać umiejętności językowe kursantów a jednocześnie przekroczyć wszelkie bariery psychologiczne, które uczniowie mogą mieć w stosunku do porozumiewania się w języku obcym. Cel zajęć jest prosty: każdy uczeń ma wyjść z klasy bogatszy o nową wiedzę i umiejętności. Naszym nadrzędnym dążeniem jest wyszkolenie niezależnych użytkowników języka obcego. Aby je osiągnąć, oferowane kursy są zaprojektowane tak, aby motywować i inspirować słuchaczy poprzez przyjazną, lecz pracowitą atmosferę i zastosowanie różnorodnych, interesujących metod i materiałów (takich jak Internet i multimedia).

Koncentracja na celu

Klienci przychodzą do nas w jednym podstawowym celu: aby nauczyć się mówić w obcym języku płynnie i pewnie. Wiedzą, że ta umiejętność poprawi jakość ich wykształcenia, kariery zawodowej oraz życia. Dlatego nasza misja jest prosta: chcemy poprawić umiejętność mówienia naszych klientów. W DLC kładziemy nacisk na praktyczną komunikację. Poszerzanie słownictwa i praca nad gramatyką to środek do celu jakim jest mówienie pewnie i płynnie w obcym języku. Wymieniona tu filozofia odnosi się również do młodych uczniów. KidSpeak® to podejście stworzone specjalnie przez DLC, umożliwiające naszym młodym klientom mówienie po angielsku w sposób naturalny i pewny.

Nie tylko angielski

W DLC uczymy nie tylko angielskiego. Nasza oferta to 14 języków, wszystkie nauczane przez specjalistów w swojej dziedzinie: angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, duński, szwedzki, polski dla obcokrajowców, rosyjski, norweski, arabski, portugalski, chiński, włoski oraz japoński.

Kameralne grupy

Zgodnie z preferencjami uczniów DLC, zajęcia odbywają się w grupach nie liczniejszych niż 8 osób. Taka liczba zapewnia dużą ilość uwagi poświęconej każdemu uczniowi indywidualnie, jednocześnie pozwalając utrzymać cenę kursu na przystępnym poziomie. Dla uczniów, którzy potrzebują kursu bardziej spersonalizowanego lub dostosowanego szczególnie do ich potrzeb, DLC oferuje zajęcia indywidualne.

2 ośrodki

DLC może pochwalić się 2 dogodnie usytuowanymi ośrodkami w najważniejszych mieszkalnych obszarach Trójmiasta: Gdańsku Osowej, Gdyni-Dąbrowie, Każdy ośrodek jest w pełni wyposażony do celów nauczania języka i możecie być Państwo pewni serdecznego powitania przez nasz profesjonalny i przyjazny personel. DLC jest również centrum egzaminacyjnym TOLES.

DLC ma 15 lat doświadczenia w nauczaniu języków. Nasza reputacja stanowi najlepszą rekomendację.