Nasza kadra

Anna Pietraszkiewicz MBA, DTEFLA

Anna Pietraszkiewicz MBA, DTEFLA

DLC Director
Paulo Morton

Paulo Morton

Academic Manager, Teacher Trainer, English Language Trainer
Steve Jones DTEFLA

Steve Jones DTEFLA

Business English Language Trainer, Teacher Trainer
Huan Li

Huan Li

Chinese Language Trainer
Ewa Reszczyńska

Ewa Reszczyńska

Legal and Business English Language Trainer
Dorota Czechowicz

Dorota Czechowicz

English Language Trainer
Magda Majdańska

Magda Majdańska

Polish Language Trainer
Aneta Szaraniec

Aneta Szaraniec

Business English Language Trainer
Justyna Mizgajska

Justyna Mizgajska

Russian Language Trainer

Anna Pietraszkiewicz i Steven Jones założyli Distinction Language Centre w czerwcu 1999. Oboje są doświadczonymi lektorami języka angielskiego oraz egzaminatorami Cambridge, a ich wysokie kwalifikacje potwierdzają prestiżowe dyplomy Cambridge DTEFLA (Diploma in the Teaching of English as a Foreign Language to Adults).

W DLC prowadzimy zajęcia stacjonarne w szkole w Gdańsku Osowej, a od niedawna także zajęcia hybrydowe oraz online, by dostosować się do obecnych warunków nauczania. Oferujemy kursy ogólne oraz specjalistyczne: prawnicze, biznesowe, medyczne oraz techniczne. Jesteśmy jedyną szkołą w Trójmieście posiadającą status Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego TOLES.

Organizujemy zajęcia z 14 języków. U nas nauczycie się angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, niemieckiego, francuskiego, norweskiego, duńskiego, szwedzkiego, chińskiego, japońskiego, rosyjskiego, arabskiego, portugalskiego oraz polskiego dla obcokrajowców. Ważna jest dla nas bliska współpraca z najlepszymi lektorami, dlatego nasza kadra jest wysoko wykwalifikowana i godna zaufania – z naszymi nauczycielami współpracujemy od wielu lat.

W DLC możecie liczyć na doświadczenie, profesjonalizm oraz elastyczne podejście do nauczania każdego ucznia. Z nami nauczycie się języka w sposób efektywny i przyjemny.

FAQ

Distinction to szkoła z międzynarodową kadrą, dzięki czemu nasi uczniowie poznają inne kultury w sposób bardziej autentyczny. Organizujemy własny program szkoleniowy dla naszej kadry, aby zagwarantować uczniom najwyższy poziom nauczania i zapewnić nauczycielom możliwość rozwoju. DLC jest także jedynym Autoryzowanym Centrum TOLES (Legal English) w Trójmieście.

Dbamy o jakość naszych usług, zatrudniamy najlepszych lektorów, a prowadzone przez nas lekcje dla dzieci trwają aż 60 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Lekcje dla młodzieży i dorosłych trwają aż 90 minut również 2 razy w tygodniu. U nas uczniowie nauczą się więcej i szybciej niż w innych szkołach
Ponieważ jest to przestarzała i bardzo monotonna metoda, której efektywność ma poważne ograniczenia.
Uczymy nowoczesną metodą ActiveSpeak. Koncentrujemy się na języku praktycznym, a w szczególności na rozwijaniu umiejętności mówienia. Starannie dobieramy podręczniki, a każdą lekcję uzupełniamy różnorodnymi materiałami dodatkowymi tak, aby mieć pewność, że nasze zajęcia są ciekawe i uwzględniają indywidualne potrzeby studentów. Ponadto zachęcamy naszych uczniów do systematycznej pracy w domu, a ich postępy regularnie sprawdzamy.
• Dobrego kursu językowego
• Dobrego powodu do nauki
• Silnej motywacyjny i systematycznej oceny osiagnięć
• Czasu i wytrwałości
Większość naszych nauczycieli to absolwenci zarówno Kolegium jak i Anglistyki. Nauczyciele po Kolegium mają trzy lata doświadczenia w nauczaniu i znają nowoczesne metody dydaktyczne, a studia kończą na poziomie Proficiency.
Native speakerzy mają wykształcenie wyższe oraz dyplom CELTA i/lub DELTA. Polscy nauczyciele są absolwentami Anglistyki na Uniwersytecie Gdańskim, Toruńskim, Poznańskim oraz Katedry Języków Specjalistycznych Uniwersytetu Warszawskiego lub Kolegium Języków Obcych (Uniwersytet Gdański).
Nie, przeciętna grupa składa się z pięciu osób. Oferujemy także zajęcia w mniejszych grupach lub indywidualne.
Tak, stosujemy następujący podział wiekowy:
Kid Speak: 5 – 9 lat
TeenSpeak: 10 – 12 lat
ActiveSpeak: 16 lat i więcej
Oto podział na poziomy nauczania:
• Beginner (przed poziomem A1 według Rady Europejskiej)
• Elementary (poziom A1 według Rady Europejskiej)
• Pre-Intermediate (poziom A2 według Rady Europejskiej)
• Intermediate (poziom B1 według Rady Europejskiej)
• High Intermediate (poziom pomiędzy B1 a B2 według Rady Europejskiej)
• Upper-Intermediate (poziom B2 według Rady Europejskiej) – poziom FCE
• Advanced (poziom C1 według Rady Europejskiej) – poziom CAE
• Proficiency (poziom C2 według Rady Europejskiej) – poziom CPE
Test kwalifikacyjny to krótka rozmowa, po której następuje część pisemna. Całość trwa od 20 do 60 minut, w zależności od poziomu.
W takiej sytuacji nauczyciel prowadzący zajęcia może rekomendować przeniesienie do innej grupy lub zajęcia indywidualne.

Dlaczego warto uczyć się w Distinction Language Centre:

Profesjonalizm

Zatrudniamy najlepszych nauczycieli języka – zarówno native speakerów jak i świetnie wykształconych polskich lektorów, znających nauczany język równie dobrze jak ojczysty.

Kompleksowość

Od 5-latków aż do dorosłych na poziomie proficiency, wielu klientów zostaje z nami przez cały okres uczenia się języka.

Doskonała kadra

Zwracamy uwagę nie tylko na kwalifikacje językowe i doświadczenie lektorów, ale również na umiejętność motywowania i inspirowania studentów.

Kursy specjalistyczne

Prowadzimy kursy języka angielskiego dla prawników, lekarzy, finansistów i menedżerów. Oferujemy również trening umiejętności biznesowych (Business Skills in English), który ma na celu wytrenowanie określonych umiejętności, takich jak techniki negocjacyjne w kontekście języka obcego.

Skuteczne metody

Wszystkie zajęcia w DLC są prowadzone w języku docelowym, aby jak najskuteczniej przekazywać wiedzę i rozwijać umiejętności językowe kursantów

Koncentracja na celu

Nasza misja jest prosta: chcemy poprawić umiejętność mówienia naszych klientów. Poszerzanie słownictwa i praca nad gramatyką to środek do celu jakim jest mówienie pewnie i płynnie w obcym języku obcym.

Nie tylko angielski

W DLC uczymy nie tylko angielskiego. Nasza oferta to 14 języków: angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, duński, szwedzki, polski dla obcokrajowców, rosyjski, norweski, arabski, portugalski, chiński, włoski oraz japoński.

Kameralne grupy

Zgodnie z preferencjami uczniów DLC, zajęcia odbywają się w grupach nie liczniejszych niż 8 osób. Taka liczba zapewnia dużą ilość uwagi poświęconej każdemu uczniowi indywidualnie, jednocześnie pozwalając utrzymać cenę kursu na przystępnym poziomie.

Zajęcia indywidualne

Dla uczniów, którzy potrzebują kursu bardziej spersonalizowanego lub dostosowanego szczególnie do ich potrzeb, DLC oferuje zajęcia indywidualne.

20 lat doświadczenia w nauczaniu języków